Náš život je omezován pouze mírou naší fantazie.

Pár nových zpráviček ze světa morčat

15. března 2016 v 20:22 | Arien |  Deník Morčat

Ahoj lidičky, mám pro vás pár novinek ze světa morčat.

Tak s chutí do toho... a půl je hotovo :).

Tak hádejte co?

Že nevíte, tak já vám to povím, do naší tlupy jsme přibrali dvě nové tváře a s každou mám velké plány. První novou tváří se stal Leošek, krémový sameček s kulaťoučkým čumáčkem a jelikož už je u nás déle, stihla jsem leccos z jeho povahy vypozorovat. Rozhodně to není šedá myška, popravdě je to ta největší morčecí hysterka, jakou jsem kdy viděla. Když jsem ho poprvé viděla, myslela jsem, že ho ucumlám, no i když tak je to vlastně vždycky, když mám nové morčátko. Jako každé nově přivezené morče byl z toho trochu mimo a divočel, ale hned druhý den se projevil v celé své kráse. Jakmile jsem ho chtěla pochovat, začal strašně pískat tak jsem ho pustila a říkala jsem si "Co je?" myslela jsem, jestli mu třeba nevadilo, že jsem ho chytla jednou rukou, tak jsem to zkusila oběma a to už jo, ale stejně si neodpustil morčecí poznámku. Jakmile jsem si ho dala na sebe, byl hrozně nervní a furt chtěl do kotce, tak jsem ho tam dala a říkala jsem si, že má možná jenom špatnou náladu a tak jsem začala hladit jeho kolegu (se kterým jsem ho dala, aby mu nebylo smutno, a to už se začal hrnout Leošek, že chce taky podrbat, tak jsem ho podrbala. Vzala jsem si i jeho kolegu aby to bylo fér a to Leošek, začal hrozně kvičet a začal žárlit. Takové náladové morče jsem opravdu ještě neviděla, ale jinak je to moc fajn kluk.


A moje záměry... no vlastně to byl celé nápad maminky, protože převážnou část našeho chovu tvoří červené morčátka a mamince se víc líbí krémové a tak chceme založit (podruhé) chov krémových morčátek, chybí nám už jen vhodná samička.

A tvář číslo dvě je moje vysněné cuy morčátko, ano slyšíte dobře CUY morčátko, že nevíte co to je, no tak čtěte dál. Jistě všichni znáte normální morče, nebo alespoň většina, a snad si i dokážete představit jak je asi tak zhruba to morčátko velké, no a cuy morčátko je dvakrát větší...

No to morčátko, o kterém mluvím, se jmenuje Bublinka. Je to stříbrný aguti crested... a teď se přihlaste, kdo tomu rozumí :). Já to tedy zkusím říct česky... hmm... nevím přesně jak mám popsat zbarvení stříbrné aguti ale crested je to, že má na hlavičce vějířek, ono asi bude nejlepší, když se podíváte na obrázek:

(Zatím nemám pořádnou fotku, ale až budu mít, tak ji sem určitě strčím:) Tak co líbí? Jsou jí zhruba 4 měsíce a už je stejně velká jako normální morčátko.

Bublinka je hrozně milý a klidný tvoreček a... no co víc k tomu dodat... prostě milášek :) Prostě některé věci popsat nejdou, ono to sice vypadá, že jsou všichni milí (to taky jsou), ale každý je milý trošku jinak, někteří mě mají rádi víc, někteří míň a s některými si prostě nesednu vůbec, ale přesto o nich vím, že mají zlatou povahu :).

Tímto bych ráda ukončila tento článek, vám moc, moc, moc děkuji za přečtení a doufám, že se uvidíme ( spíš neuvidíme, ale vy určitě víte jak to myslím ) u dalšího pokračování našeho deníku morčat.

Pac a pusu vám posílá Arien a její zvěřinec

PS: Myslím, že kdyby jste napsali nějaký kraťounký komentář, tak by vás to nezabilo a nám tím uděláte hroznou radost, stačí i nějaká blbost, však vy něco vymyslíte. Tak šup šup...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama