Náš život je omezován pouze mírou naší fantazie.

Křišťály moci

3. srpna 2015 v 22:22 | Arien |  Knihy
Tuto nádhernou sérii knih napsala moje nejoblíbenější česká spisovatelka Michaela Burdová. Vydala už spoustu knih, Poselství jednorožců po nich Křišťály moci a pokračovala Synem pekel a taky její poslední knižní sérii, Volání sirény. Je velmi oblíbená a vůbec ne neprávem, protože jakmile si přečtete jednu její knihu, nebudete moct přestat.

Jak začít a hlavně jak všechny ty pocity shrnout abyste z toho neměli v kosku guláš. Naprosto GENIÁLNÍ, SUPER, PARÁDNÍ, PERFEKTNÍ, EXCELENTNÍ no prostě BOMBA!!! Nikdy jsem z žádné knihy nebyla tak nadšená jako z téhle a myslí, že takové očekávání, napětí, vcítění do knihy už nikdy nezažiju. Mluvím tedy spíše o sérii knih a nejvíce nadšená jsem z třetího… ale abych vám neprozradila celý příběh, budu mluvit spíše o tom prvním… nebo… prostě o tom, o čem to je.Tak tedy, hlavní hrdinku představuje obyčejná venkovská dívka Neilin, která si vede naprosto spokojený život daleko od zlých a temných sil, které sužují její zemi. Před dávnými a dávnými časy, které si lidstvo ani nepamatuje, se zrodilo sedm Neposkvrněných. Byli to bratři stvoření z moci jedné z božských nymf, aby chránili zemi Mianthilii, avšak Isgrael (s přehláskovaným e :)nejmocnější po Armaelovi (s přehláskovaným A :D), zatoužil po daleko větší moci. Bratři vycítili jeho zradu a tak se rozhodly stvořit šest Křišťálů moci, do kterých vložili svou moc a přednosti. O jejích tajemství se bohužel Isgrael dozvěděl, zatoužil po všech Křišťálech a rozhodl se vytvořit si svůj vlastní Křišťál moci. Jednou, pozdě v noci uskutečnil svůj kutý plán a zabil jednoho ze svých bratrů, tím získal jeho křišťál a stal se nejmocnějším. Ostatní nemohli čekat, a proto dali Křišťálům část své vůle, aby se sami rozhodli, kde si zvolí svůj úkryt. To ale nestačilo, někdo ho musel zastavit, sami bratři to ze své dobroty neokázali. Proto ze svých posledních sil vyřkli proroctví a zvolili toho, kdo bude moct jako jediný najít Křišťály moci a poté zabít zvrhlého bratra.

Řekla bych, že jste pochopili, jakou roli v tomto příběhu hraje Neilin. Jenže jak se to naše hrdinka doví? A kdo je její tajemný zachránce Arwin, se kterým se pustí do nebezpečné cesty, aby zachránila, téměř zničenou Mianthilii. Ponořte se do přenádherného fantasy světa plného víl, nymf, gryfů, elfů, draků a stvůr, o kterých jste ještě neslyšeli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama