Náš život je omezován pouze mírou naší fantazie.

Serafína

28. července 2015 v 17:22 | Arien |  Knihy

Zrovna nedávno jsem četla tuhle nádhernou knížku a musím říct, že mě naprosto uchvátila. Je výborně zpracovaná a na žádné stránce se rozhodně nebudete nudit.

Hlavní hrdinka této knihy, jak už název napovídá, se jmenuje Serafína, která má velký problém. Je totiž z poloviny drak. Svět, ve kterém žije, bojoval s draky ve strašlivé válce a tak se snaží udržet mír mezi draky. Proto před čtyřiceti lety uzavřelo lidstvo s draky smlouvu, která čítá spoustu pravidel. Mezi ně patří také to, že draci se v lidské přítomnost budou pohybovat v podobě člověka. Serafínina matka toto pravidlo dodržuje stejně jako všichni ostatní ale do života se jí připlete to, co draci ve své podobě neznají. Láska.

Potká otce Serafíny a bezhlavě se do něj zamiluje, stejně jako on do ní a otěhotní čímž se sama odsoudí k záhubě. Až po narození Serafíny se její otec dozvídá, že jeho milovaná žena není vlastně žena ale dračice, a i když Serafina neměla matku, s pomocí jejího dračího strýčka z ní vyrostla silná, statečná a okouzlující dívka, která má chuť do života a se svým prokletím se pere statečně. Díky svému hudebnímu talentu se dostane do královského dvora, jako pomocnice dvorního skladatele a dostane tu příležitost zahrát na flétnu při pohřbu všemi milovaného prince. Všechny její úchvatná píseň dojme k slzám a od té doby jí zná celé království.

Nastane tady však velký problém, její strýc, učitel a přítel zjistí, že se vrátil jeho otec, kterého z hloubi duše nenávidí. Jeho příchod nemůže značit nic jiného než obrovské problémy.

Dokáže si Serafína poradit, se svým dědečkem a dalšími nastávajícími komplikacemi? Ponořte se do naprosto strhujícího fantasy bestselleru, který se líbil ne jen mě, ale také Christopheru Paolinimu, autoru Eragona, a mnohým dalším autorům bestselerů.

Tak co jdete do toho?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 yuki yuki | 6. srpna 2015 v 15:25 | Reagovat

Vyzerá to veľmi zaujímavo. Pekne napísaná recenzia :-) Dievča, ktoré je na poli drakom :-) ma to niečo do seba.

2 Arien Arien | E-mail | Web | 6. srpna 2015 v 16:49 | Reagovat

To teda jo, mě se ta knížka moc líbila  a proto se mi na ni psala ta recenze dobře. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama